MEET OUR STAFF

Gareth Palmer

Principal

Fabianne Lance

Deputy Principal

Todd McElroy

Deputy Principal

BLUE HAVEN

Melissa Simson

Kindy - BH1 Blue Group

Melissa Gettings

Kindy - BH1 Red Group

Mardi Barter

Kindy - BH1 Red and Blue Group
Education Assistant

 

 

Trudy Desmond

Kindy - BH1 Red
Education Assistant

Lisa Wright

Kindy - BH1 Red and Blue Group
Education Assistant

Michelle Hawkins

Pre Primary - BH5

Ashleigh Sharpe

Pre Primary - BH5

Jen Kelly

Pre Primary - BH5
Education Assistant

Cindy Meyer

Pre Primary - BH5
Education Assistant

Jess Lee

Pre Primary - BH2

Carla Maguire

Pre Primary - BH2

Clare Martin

Pre Primary - BH2
Education Assistant

Kahlia Chapman-Hill

Pre Primary and Year 1 - BH4

Carla Maguire

Pre Primary/Year 1 - BH4

Mikayla Barty

Year 1 - BH3

Gemma Wells

Education Assistant
Blue Haven

Cathy Ferguson

Year 1 - BH3
Special Needs Education Assistant

Keah Truncali

Education Assistant Pre Primary and Year 1 - BH4

LUCKY BAY

Sharon Barber

Year 1 and 2 - LB1

Kate Palmer

Year 1 and 2 - LB1

Leisa Docherty

Year 1 and Year 2 - LB2

Sophia Wehr

Year 2 - LB3

Liz Ellett

Year 3 - LB4

Rebecca Briggs

Special Needs Education Assistant LB

Sonya Nagel

Pre Primary/Year 1 - Lucky Bay and Blue Haven
Special Needs Education Assistant

Kristen McElroy

Education Assistant
Lucky Bay

TWILIGHT COVE/HELLFIRE BAY

Megan Campbell

Year 3 - HB2

Sue Maher

Year 3 - HB2

Amy Posselt

 Year 3 and Year 4 - TC1

Jacqui Tonkin

Year 4/5 - TC2

Ellen Clark

Year 4 - TC3

Belle West

Year 4 - TC3

Jordy Bradley

Year 4 - TC4

Marcia Walter

Education Assistant
Twilight Cove

Peta Spence

Education Assistant Special Needs
Twilight Cove

Ferne Anderson

Education Assistant Special Needs
Hellfire Bay

DOLPHIN COVE

Nicole Creed

Year 6 - DC1

April Reading

Year 6 - DC2

Ellen Clark

Year 6 - DC2

Rachel Toland

Year 5 and 6 - DC3

Amber Lewington

Year 5 - DC4

Lynda Jose

Education Assistant Special Needs
Dolphin Cove

Kerri-Ann Barlow

Education Assistant Special Needs
Dolphin Cove

Marg Campbell

Education Assistant
Dolphin Cove

SPECIALIST TEACHERS

Julie Elliot

LOTE (French)

Karl Gurney

Physical Education

Gabrielle Spencer

Visual Arts

Tanya Charsley 

Science

SCHOOL SUPPORT ROLES

Jessika Pokucinski

School Psychologist

Zachary Posselt

School Chaplain

Sara Pope

Library Officer

SOME OTHER REALLY AWESOME PEOPLE

Sharyn Dunn

Manager Corporate Services

Rachael McLean

School Officer

Jodie Beardsmore

School Officer

Richard Braybrooke

Gardener

Craig Stewart

Gardener

DENTAL UNIT TEAM

Belinda Tonkin
Sue Ahchee
Faith Rangitakatu

SCHOOL CLEANERS

CLEANER IN CHARGE - Ann Hampel
CLEANING STAFF - Leeanne Pennington, Caroline Scott and Joanne Roads

INDUCTION COORDINATORS

TEACHING STAFF - Deputy Principals:  Todd McElroy & Fabianne Lance
SUPPORT STAFF - Manager Corporate Services: Sharyn Dunn